fbpx Protektory D3O® - SECA

Protektory D3O®

bezpieczeństwo +

D3O® Pomarańczowe bezpieczeństwo!

Od ponad 20 lat zapewnia bezpieczeństwo motocyklistom, rowerzystom i miłośnikom sportów ekstremalnych. Protektory D3O® to najwyższy poziom ochrony dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, zaawansowanych badań i doświadczeń.

Co to jest D3O®?

D3O® to 22 lata doświadczenia i zaangażowania w tworzeniu technologii ochronnej oraz najbardziej zaawansowana i ceniona marka w kategorii ochrony przed uderzeniami. OK., ale, dlaczego D3O® jest takie wyjątkowe?

To wszystko dzięki zaawansowanej formule chemicznej, tworzącej specjalny materiał polimerowy zdolny przyjmować, pochłaniać i rozprowadzać energię uderzeń, minimalizując niebezpieczeństwo kontuzji.

Skuteczność ochrony D3O® to jednak nie tylko zasługa specjalnego polimeru, ale także efekt pracy inżynierów i projektantów, którzy dbają o to, aby protektory były lekkie i ergonomiczne. Wieloletnie doświadczenia i wielogodzinne testy pozwoliły inżynierom D3O® maksymalnie dopracować protektory, tak aby były możliwie jak najbardziej komfortowe i oddychające, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego poziomu ochrony.

Na dodatek elastyczność, możliwość formowania polimeru w dowolny sposób, oraz skuteczność w różnych warunkach i temperaturach sprawiła, że D3O® znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku motocyklowej odzieży ochronnej, ale również w innych dziedzinach życia: skutecznie chronią miłośników sportów ekstremalnych, żołnierzy, hokeistów, a nawet twojego laptopa lub smarfona.

D3O w odzieży motocyklowej

Podczas wypadku najbardziej narażonymi na kontuzje i uszkodzenia partiami ciała motocyklisty są kończyny, plecy oraz głowa – to wie każdy motocyklista. Zadaniem protektorów D3O® jest maksymalna ochrona kończyn oraz pleców i całkowite zminimalizowanie efektów uderzenia o ziemię lub przeszkody. Dla motocyklisty ważna jest jednak również wygoda oraz komfort termiczny podczas jazdy w gorące dni, dlatego D3O® stworzyło indywidualne kolekcje protektorów do każdego zastosowania i różnych typów motocykli. Marka D3O® współpracuje również z producentami wysokiej jakości odzieży motocyklowej, realizując dla nich indywidualne projekty dedykowane specjalnie dla ich produktów.

Niezależnie czy jeździsz motocyklem sportowym na torze wyścigowym, wolisz przygody i dalekie podróże, czy też kręci cię jazda enduro lub MX, D3O® ma rozwiązanie dla każdego typu motocyklisty i rodzaju motocykla. Od rozwiązań pasujących do codziennej jazdy, takich jak seria Stealth oferująca poziom ochrony Level 1, po serię z oznaczeniem Pro, oferującym nawet do 50% wyższy poziom ochrony przed uderzeniami, dzięki zastosowaniu większej ilości polimeru. Jeśli więc cenisz sobie najwyższy poziom ochrony, lub startujesz w wyścigach możesz powierzyć ochronę najważniejszym części ciała protektorom D3O® poziomu 2.

Ochraniacze motocyklowe D3O – jak to działa?

Struktura polimeru, z którego tworzone są ochraniacze D3O® pozwala na przyjęcie, rozproszenie i pochłonięcie uderzeń o dużej sile, za sprawą zaawansowanej budowy molekularnej. Ochraniacz D3O® zachowuje elastyczną formę w niemal każdych warunkach, gwarantując komfort noszenia, ale gdy jest poddany nagłemu działaniu siły, np. uderzeniu lub rozerwaniu, molekuły łączą się i zagęszczają, powodując stwardnienie materiału i pochłonięcie siły.

„Inteligentne molekuły” D3O® zachowują swoje właściwości przy niskich temperaturach, nawet do -10oC aż do ponad 120oC, a zdolności absorpcji siły uderzeń kilkukrotnie przewyższają możliwości pianki poliuretanowej lub polimerów. Dodatkowo ochraniacze D3O® są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a po rozproszeniu siły powracają do pierwotnego

Legendy wyścigów polecają D3O

Skuteczność ochrony protektorów D3O® potwierdzają zawodnicy, którzy powierzyli im swoje bezpieczeństwo. A czy może być lepsza rekomendacja niż wielokrotny zwycięzca najtrudniejszego wyścigu na świecie, Isle of Man Tourist Trophy – Michael Dunlop, czy weteran tych samych wyścigów oraz mistrz BSB (British Superbike) Lee Johnston?

Lubię docierać do granicy bezpieczeństwa, nie przekraczając jej. Nie mogę zrobić nic więcej dla swojego bezpieczeństwa, niż otoczyć się produktami najwyższej jakości: najlepszym kaskiem, kombinezonem ochraniaczami. Z D3O® dostajesz to co najlepsze z obu światów – najlepszą ochronę i doskonałe dopasowanie.” – Michael Dunlop.

“Zwykle jestem bardzo wybredny, jeśli chodzi o moją wygodę. Podchodzę ostrożnie do nawet najdrobniejszych zmian w moim wyposażeniu, zwłaszcza jeśli chodzi o Tourist Trophy. Spędzam tam bardzo dużo czasu, a jeśli coś obciera cię przez 2,5 godziny treningu, czy kwalifikacji, będziesz miał otarcie które będzie boleć przez kolejny tydzień. Kiedy zobaczyłem ochraniacze D3O® musiałem je mieć.” – Lee Johnston

Ochrona w każdych warunkach

D3O® to stworzona w laboratorium najnowocześniejsza technologia, która ochroni cię w każdych warunkach, niezależnie od tego czy rywalizujesz na torze wyścigowym, podróżujesz na koniec świata, czy po prostu dojeżdżasz codziennie do pracy.

Ważne: dzięki nieustannym pracom nad nowymi rozwiązaniami, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo, protektory D3O® zachowują elastyczność w każdych warunkach, dopasowują się do twojej anatomii, dzięki czemu są niemal jak druga skóra, a przez zastosowanie technologii Airwave, ażurowa konstrukcja protektorów gwarantuje doskonałą wentylację przy zachowaniu wysokiego poziomu ochrony.

Wszystkie protektory i ochraniacze D3O® spełniają najbardziej wymagające europejskie motocyklowe normy bezpieczeństwa klasy EN-1621

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE

mogą Cię zainteresować